Filmový pátek: Cestujúci

12.09.2014 19:44

Cestujúci

Film talentované slovenské autorky Eleny Kubalíkové.

Krátkometrážní film, který se umístil na 5. místě diváckého hlasování XIV. Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně.

Hlavní myšlenka příběhu

Prosím pozor, hlásenie o meškání vlaku. Medzištátny vlak EuroCity do smeru Praha hlavní nádraží mešká z prevádzkových dôvodov 3 roky. Vlak bude pristavený na nástupišti 1 koľaj 1. Ohlásená doba meškania sa už nezmení.

Pár slov autorky

„Pre samotný námet bola dôležitá reálna skúsenosť, ktorá bola postupne upravovaná a upravovaná, situovaná do reálnych lokácii, až natoľko, že po všetkých dramaturgických úpravách z neho vzišlo niečo úplne iné ako bolo pôvodne zamýšľané. Z časti to malo poukazovať aj na to ako ľudia spolu nekomunikujú, čo som si všimla, že je problém v mnohých vzťahov...

Postavy Michala a Grety sú skutočné, v realite sa však nič neskončilo happyendom, šanca vysvetliť a povedať, čo sa stalo, nikdy nenastala. A aj keby áno, znovu je tu tá "neschopnosť komunikácie" a egoizmus postáv...“ říká autorka filmu Elena Kubalíková.

Informace o filmu

Žánr: Drama

Námět, scénář, režie: Elena Kubalíková

Kamera, střih: Roman Kelemen

Délka: 9:55

Hrají: Denisa Doláková, Alexander Vais, Kristína Kanátová, Róbert Sloboda

Líbil se vám dnešní filmový večer? O své dojmy se s námi můžete podělit na našem Facebooku!

Foto: archiv Eleny Kubalíkové

Video: YouTube.com