Filmový pátek: Výjimka v překladu

01.08.2014 20:00
Výjimka v překladu
První filmový večer v režii studentské komedie.

Každý pátek můžete strávit filmový večer s Fantasy University! Představíme vám krátkometrážní snímky, stejně tak jako celovečerní filmy. Protože nepředpokládáme, že byste v tento pátek trávili celou noc u počítače, vybrali jsme pro vás krátkometrážní snímek.

Dnešní večer v režii studentské komedie

Výjimka v překladu je studentský snímek, jehož autorem a režisérem je Jan Pater. Film, inspirovaný skutečnými událostmi, byl natočen v roce 2014 a vypráví příběh studenta Adama, kterého čeká první den studia na Fakultě informatiky. Jeho nadšení ale klesá se zjištěním, že všichni jeho spolužáci mluví jakýmsi nesrozumitelným dialektem, včetně dívky, se kterou se náhodou střetává. Jak vše dopadne, se dozvíte v této skvělé komedii, která byla oceněna prvním místem na XIV. Filmovém festivalu Fakulty informatiky v Brně.

Hrají: Jan Pater, Beáta Beinhauerová, Michael Premus, Marek Galvánek, Miloš Selečéni, Rudo Wittner, Igor Chalás a další.

Jan Pater  a Beáta Beinhauerová

Pár slov o autorovi

Jan Pater je nejenom talentovaným režisérem a hercem, ale také studentem Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Velké úspěchy slaví s kapelou The Fall of Ghostface, ve které působí od roku 2008 a na jevišti ho můžete vidět i jako zpěváka skupiny Follow The Waves.

Nyní se však pohodlně usaďte a zhlédněte snímek Výjimka v překladu!

Foto: archiv Jana Patery.