Promítání filmu

XIV. Filmový festival Fakulty informatiky

Film se poprvé promítal na XIV. Filmovém festivalu Fakulty informatiky.

Autor: Lenka Tláskalová

Jako autorka jsem viděla film na plátně posluchárny Fakulty informatiky mnohokrát. Během promítání a konzultace v rámci předmětu jsem získala mnoho zajímavých názorů profesorů a spolužáků, které mě vedly a byly ku prospěchu filmu. Nejčastěji jsem byla při tvorbě filmu jako autor upozorňována na skutečnost, že divák zřejmě nepochopí vše, co mám v hlavě a co chci říci. Absence pokud možno další krvelačné scény s upírem v kině se zdála také jako nedostatek. Jelikož není divákovi hned napoprvé jasné, kdo onen nápis “Really“ napsal. Otázka spolužáka: „A co dělá vlastně upír v kině? Takže všichni lidi v tom kině jsou vlastně vymyšlení?“ mě dovedla k úsměvnému závěru, že si možná více diváků bude říkat: „A co je tedy realita a co je fantazie?“ čehož jsem se ale snažila docílit – aby se i divák ocitl na oné hranici mezi fantazií a realitou, na které se já jako autor ocitám častokrát.

XIV. Filmový festival Fakulty informatiky

Tento filmový festival je přehlídkou krátkometrážních filmů, které vznikají pod odborným vedením v rámci předmětů Základy filmové řeči a Produkce audiovizuálního díla. Festival je otevřený a proto své filmy mohou přihlásit také studenti a absolventi Masarykovy univerzity v Brně. Film Hranice reality vznikl v rámci studia těchto předmětů a byl promítán v měsíci květnu roku 2014 na XIV. Filmovém festivalu Fakulty informatiky. Nevyhrál, přesto má na youtube kanálu festivalu kolem 200 zhlédnutí, což považuji za úspěch.

Film Hranice reality na plátně brněnského kina Art

V roce 2014 se poprvé stalo kino Art mediálním partnerem Filmového festivalu Fakulty informatiky a díky této spolupráci se uskutečnily dva filmové večery Promítání toho nejlepšího z FFFI a Ozvěny FFFI. Na programu těchto ozvěn v roce 2014 byl také snímek Hranice reality.

Promítání v kině Art a beseda s autory

Součástí promítání byla beseda s autory, které jsem se bohužel nezúčastnila. Pokud by se film v budoucnu ještě někdy promítal, neúčast na besedě napravím.

 

Foto: Martin Kacvinský, Nikola Linhart.

Související články