Rekvizity

Maruška v pokoji

Rekvizity tvoří důležitou součást před kamerové reality.

Autor: Lenka Tláskalová

Již při psaní scénáře tvoříte seznam rekvizit. U našeho filmu vlastní produkce jsem jich mnoho neměla, přesto hráli ve filmu významnou roli.

Velkolepost rekvizit

Přiznám se, že při psaní námětu jsem viděla film velkolepě. A představovala si metrové plakáty na filmy Úplněk a Nový začátek, nejlépe nalepené na cedulích před kinem ve skvělém grafickém zpracování a vytištěné samozřejmě v té nejvyšší kvalitě. Do reality mě vrátila cena, pozdější další výdaje a přehodnocení situace. Začala jsem pochybovat, že by mi kino umožnilo přelepit aktuální program plakátem fiktivního filmu.

Seznam rekvizit, které byly použity v našem filmu: 1x sešit, 1x propiska, 1x černý fix, 1x červený fix, mobilní telefon Aileen, mobilní telefon Kate, 4x lístek do kina na film Úplněk (pro Aileen, Kate a diváky), peřina, polštář, holčičí povlečení do postele Aileen, kapesníčky pro Kate, notebook Kate, mobilní telefon Michala, plakát k filmu Nový začátek, 1x lístek do kina na film Nový začátek.

Rekvizity - Hranice reality

Filmařská klapka

Klapka slouží k synchronizaci obrazu a zvuku. U němého filmu vám poslouží tedy spíše jako rekvizita, ale který filmař by si ji nechtěl pořídit.

 

Foto: Jan Stárek, Lenka Tláskalová.

Související články