Zajímavosti

Les Hranice reality

Najít vhodný les ve městě nebylo vůbec jednoduché!

Autor: Lenka Tláskalová

Zajímavosti z natáčení, které nevíte a které jste v některých případech možná ani vědět nemuseli. Ale mám takové zajímavosti ráda i kolem svých oblíbených seriálů a proto je prozradím i u našeho filmu. Tady jsou:

1.) Natáčení scén v lese probíhalo na Brněnské přehradě.

2.) 14. března 2014 začal první natáčecí den v 7.30 ráno a bylo děsné chladno.

3.) Upír Honza Přikryl se zajímal o to, kdo bude dělat skriptku a vše hlídat, nicméně sám si po náročném běhu rozepínal bundu, čímž nepřítomnost skriptky na place prozradil, jak si můžete ve filmu všimnout.

4.) Náhradním plánem pro fixaci zubů, v případě nepoužitelnosti originální fixační hmoty, bylo použití karamelových bonbónů.

5.) Starostlivá režisérka vzala pro herečku Nikču na padací scény s upířím zakousnutím karimatku, nicméně přísnější režisér karimatku nedovolil a tak nebyl film ošizen o realistické pády.

6.) Kostýmové kalhoty postavy Michala byly široké a potřebovaly sichrnajsku, kterou si dala dobrovolně na seznam úkolů režisérka. Samozřejmě na ni během večerní výroby krve zapomněla. Naštěstí ji skvělí herci ráno vzali a tak se natáčení hrdinské scény obešlo bez komplikací v podobě padajících kalhot.

7.) Hlavní herečka Maruška měla během natáčení obvázanou nohu kvůli výronu kotníku, přesto běhala jako o život.

8.) Během natáčení scén s Aponi padl sáček piškotů.

9.) Natáčení venkovních scén se zúčastnily také Saarloosky Ailín a Elite.

Ailín a Elite Petry Bartoňkové

10.) Upíra v kině hrál Jozef Vilkolák - jeden z diváků kina, mající na sobě dámskou bundu, jelikož tu jedinou sehnala režisérka jako záložní plán pro absenci herce Honzy Přikryla na place.

11.) Do třetice se v roli upíra a pod vlastní postelí ocitl kameraman a režisér Roman Kadlčík.

12.) A největším štěstím bylo mít atraktivní lokalitu kina pro natáčení v kombinaci s volbou téměř němého filmu, jelikož v jediném možném termínu montovali dělníci v kině příčku.

 

Foto: Jan Stárek.

Související články