Boloňské špagety

20.09.2015 21:02

Boloňské špagety

Italská kuchyně je u upírů velmi oblíbená.

Autor: Lenka Tláskalová

Boloňské špagety jsou snadné na přípravu, nenáročné na čas a omáčka vám vydrží v ledničce i 3 dny. Připravit si je můžete jak doma, tak i na koleji. Dnes se tedy spolu naučíme, jak se takové boloňské špagety připravují.

Budeme potřebovat:

špagety

500 gramů mletého masa (to musí být rozmražené)

rajčatový protlak (v případě menší konzervy klidně dva)

cibuli

olej

sůl

pepř

provensálské koření (nebo podle chuti bazalka, tymián…)

250 gramů sýru (eidam) na posypání

Nachystáme si tyto pomůcky:

hrnec s pokličkou pro přípravu omáčky, hrnec pro přípravu špaget, cedník, hrnek na vodu, struhadlo, vařečku.

Postup

Nejprve si připravíme boloňskou omáčku. Do hrnce dáme lžičku oleje, na které orestujeme cibuli. Přidáme mleté maso. Maso orestujeme za stálého míchání tak, aby se zatáhlo. Přidáme rajčatový protlak (nebo dva) a hned zalijeme vodou. Osolíme, opepříme a přidáme provensálské koření (nebo podle chuti bazalku, tymián…). Povaříme asi 10 minut pod pokličkou (nemusíme míchat), pak zasypeme trochou mouky, aby se omáčka zahustila, a povaříme ještě asi 15 až 20 minut.

Připravíme si hrnec na špagety, do kterého napustíme vodu asi 3 cm pod okraj. Do vroucí osolené vody vložíme špagety, přidáme kapku oleje, aby se špagety neslepily, a vaříme, dokud nejsou měkké. Poté špagety scedíme pod tekoucí studenou vodou.

Boloňské špagety

Nastrouháme tvrdý sýr na jemném struhadle a nasypeme jej na povrch připravených špaget s boloňskou omáčkou. Podáváme s vínem. Mladší upíři si připraví malinovou šťávu.

Porce je pro tři až čtyři upíry.

Připravujete boloňské špagety jiným způsobem? Používáte jiné koření? O své zkušenosti a tipy se s námi můžete podělit na našem Facebooku!