Hudební neděle: Avril Lavigne

24.08.2014 22:10

Avril Lavigne

Pohodový pop-rockový večer!

Autor: Lenka Tláskalová

Kdo by neznal tuto francouzsko-kanadskou zpěvačku, osmkrát nominovanou na ceny Grammy!

Začátky

Z prvního alba vynikly jako první skladby Complicated a Sk8er Boi. Později to byl song, který je jako stvořený pro dnešní nedělní večer! I am with you s Avril Lavigne právě teď a tady!

Příběh

Avril Lavigne ušla dlouhou kariérní cestu. Má na kontě 5 úspěšných alb. Působí také jako oděvní návrhářka, kdy v jejich kolekcích nechybí styl, kterým se prezentuje a také má vlastní osobitou značku parfémů. Mimo to spolupracuje s různými charitami a organizacemi. Uspořádala také koncert ve spolupráci s Unicef. Její osobní život je spojený se zpěvákem Derycem Whibleym, se kterým byla v manželství 4 roky. V roce 2013 se po roční známosti vdala podruhé za Chada Kroegera, který je hlavním zpěvákem skupiny Nickelback. Spojována byla také s Evanem Taubenfeldem, který je jejím bývalým kytaristou, se kterým však nikdy nechodila. Jejich blízký vztah a příběh je pěkně vyjádřen v cover verzi songu Coldplay The Scientist.

Herecká kariéra

Možná málokdo ví, že se Avril objevila v pár menších filmových a seriálových rolí. Například v seriálu Sabrina, mladá čarodějnice, Osobní spravedlnost, Za plotem a další. Složila nejeden song pro film. Jasným důkazem toho, že má k filmům blízko, je i její cover verze songu Iris z filmu Město andělů, kterou si můžete pustit na dobrou noc právě teď!

 

Doufáme, že se vám dnešní hudební neděle líbila. O své dojmy se s námi můžete podělit na našem Facebooku!

Foto: Wikipedia.org

Video: YouTube.com

Související články

Hudební neděle: Point Break

Hudební neděle: Freefaller

Hudební neděle: Pavel Callta