Štědrovečerní večeře pro vlkodlaky

20.12.2015 00:03

Štědrovečerní večeře pro vlkodlaky

Řízek a skvělý rýžový salát s majonézou a salámem je to pravé pro vlkodlaky!

Autor: Lenka Tláskalová

Možná si říkáte – rýžový salát na štědrovečerní večeři místo bramborového? To bude něco zdravého a nebude to dobré. Omyl. Tento salát s majonézou je opravdu chutný! Nevěříte? Vyzkoušejte!

Budeme potřebovat:

Na řízky

500 gramů kuřecích stehen

2 vajíčka, mouku a strouhanku na obalení

sůl, pepř, mletou papriku

olej

Na rýžový salát

2 sáčky varné rýže

10 dkg salámu vysočina (nebo poličan, či herkules)

3 okurky

sterilizovaný hrášek

sterilizovanou kapii (paprika v nálevu)

2 vajíčka

majonézu

sůl a pepř

Nachystáme si tyto pomůcky:

pánev na smažení řízků, tři misky nebo talíře na obalování, paličku na maso, prkénko, talíř na naklepané řízky, talíř na obalené řízky. Dále si nachystáme hrnec na rýži s pokličkou, struhadlo, kráječ na vajíčka, nůž a lžíci na zmrzlinu, na tvoření kopečků salátu.

Postup

Příprava této štědrovečerní večeře není zase tak složitá, jak se může zdát.

Řízek

Přichystáme si tři misky, nebo talíře, do kterých umístíme zleva doprava: strouhanku, dvě vajíčka (které vidličkou rozkvedláme), mouku. Kuřecí stehna opláchneme pod studenou vodou, osolíme, opepříme, posypeme mletou paprikou a naklepeme paličkou na maso na tenké plátky. Poté nejprve obalíme maso v mouce, pak ve vajíčku a nakonec ve strouhance. Přichystáme si takto obalené řízky na talíř. Jakmile obalíme všechny řízky, smažíme na oleji na mírném plameni.

Rýžový salát

Dva sáčky rýže uvaříme podle návodu na obalu a necháme vychladnout. Vajíčka uvaříme na tvrdo (vajíčka vložíme do osolené vody a jakmile začne voda vařit, vaříme 10 minut). Vajíčka necháme vychladnout, oloupeme a nakrájíme na kráječi na kostky. Dále nastrouháme salám na jemném struhadle. Jakmile rýže vychladne, přidáme nastrouhaný salám, hrášek, nakrájené okurky, kapii a vajíčka. Osolíme, opepříme a promícháme. Nakonec přidáme majonézu, aby se dělali dobře kopečky. Salát tedy servírujeme tvořením kopečků. Můžeme jej nechat odležet v ledničce, nebo podáváme ihned.

Recept je pro 4 osoby.

Štědrovečerní večeře pro vlkodlaky

Po takovéto štědrovečerní večeři a nadílce nemusíte milí vlkodlaci sedět doma, ale můžete ještě večer vyrazit ven s přáteli.

 

Foto: Freeimages.com