Upíří štědrovečerní večeře

13.12.2015 22:33

Upíří štědrovečerní večeře

Rybí prsty a bramborový salát je to pravé pro upíry!

Autor: Lenka Tláskalová

I když mají upíři času celou věčnost, příprava této štědrovečerní večeře vám nezabere tolik času a je chutná!

Budeme potřebovat:

Předsmažené rybí prsty

olej

2 kg brambor

6 vajec

3 mrkve

4 okurky

sterilizovaný hrášek

hořčici

velké balení majonézy Hellmans

velké balení tatarské omáčky Hellmans

sůl

Nachystáme si tyto pomůcky:

pánvičku na smažení, velký hrnec na brambory s pokličkou, škrabku na mrkev, nůž, prkénko na krájení a kráječ na vajíčka.

Postup

Brambory ve slupce umyjeme, vložíme do hrnce s osolenou vodou (na litr vody dáváme lžičku soli), vaříme na největším plameni. Jakmile začne voda vařit, ztlumíme sporák a vaříme na minimum asi hodinu, dokud nejsou brambory uvařené (kontrolujeme nabodnutím na vidličku. Brambora musí z vidličky sklouznout). Po uvaření necháme brambory vychladnout. Mezitím uvaříme ve vodě oškrabanou a na čtvrtky nakrájenou mrkev do měkka (asi 10 minut). Po uvaření ji nakrájíme na malé kostky. Dále uvaříme vajíčka na tvrdo (vajíčka vložíme do osolené vody a jakmile začne voda vařit, vaříme 10 minut). Vajíčka necháme vychladnout, oloupeme a nakrájíme na kráječi na kostky. Nakrájíme na kostky i okurky. Jakmile brambory vychladnou, oloupeme je, nakrájíme a dáme do mísy. Přidáme mrkev, okurky, sterilizovaný hrášek, vajíčka, osolíme, přidáme 4–5 lžic hořčice a promícháme. Nakonec přidáme půl sklenice majonézy a půl sklenice tatarské omáčky. Promícháme a na závěr přidáme několik lžic nálevu z okurek. Bramborový salát necháme odležet asi 2 hodiny v chladu (nejlépe ve studené spížce).

Předsmažené rybí prsty usmažíme na oleji a podáváme s tímto bramborovým salátem, který se k rybě hodí. Rybu si můžete samozřejmě připravit i sami, pokud nemáte rádi předsmažené rybí prsty. Tento recept je pro 4 osoby.

Upíří štědrovečerní večeře

Po takovéto štědrovečerní večeři si můžete vychutnat vánoční nadílku v rodinném kruhu, nebo u dobrého filmu se zakousnutím se do skvělého Upířího cukroví.

 

Foto: Freeimages.com