Vepřové kotlety se zapečeným sýrem

27.09.2015 13:33

Vepřové kotlety se zapečeným sýrem

Vlkodlaci potřebují mít v jídelníčku kus masa!

Autor: Lenka Tláskalová

Vepřové kotlety se zapečeným sýrem nejsou složité na přípravu, jak by se mohlo zdát. Určitě je zvládnete i vy! Dnes se tedy naučíme, jak se vepřové kotlety se zapečeným sýrem a vařenými bramborami připravují.

Budeme potřebovat:

600 gramů vepřové kotlety bez kosti (nebo vakuově balené plátky vepřové kotlety)

2 cibule

sůl

pepř

300 gramů sýra (eidam) na posypání

smetanu ke šlehání (0,25 l)

3 kg brambor

tatarskou omáčku

Nachystáme si tyto pomůcky:

pekáč, prkénko na maso, paličku na masu, nůž, struhadlo, misku na strouhání, alobal, hrnec s pokličkou na brambory a škrabku na brambory.

Postup

Nejprve nakrájíme na kolečka 2 cibule a pokryjeme jimi dno pekáče. Pokud jsme si nekoupili přímo plátky vepřové kotlety ve vakuovém balení, kotletu si tedy nakrájíme na tenčí plátky. Plátky omyjeme, naklepeme, osolíme, opepříme a položíme do pekáče na kolečka cibule. Nastrouháme 300 gramů sýra na jemném struhadle a posypeme jím kotlety. Nakonec zalijeme sýr smetanou ke šlehání.

Pekáč přikryjeme alobalem a vložíme do předehřáté trouby (asi na 100°). Pečeme asi 50 minut, dokud není maso hotové (kontrolujeme). Jakmile je maso hotové, ale sýr nebude ještě úplně zapečený, odděláme alobal a můžeme zvýšit i teplotu trouby. Podáváme s vařenými bramborami a tatarskou omáčkou.

Brambory oloupeme škrabkou na brambory do dřezu, nebo do talíře. Do hrnce nalijeme vodu. Brambory omyjeme pod tekoucí vodou a nakrájíme na čtvrtky, aby se rychleji uvařili. Osolíme. Vaříme pod pokličkou na nejvyšším stupni. Jakmile začnou brambory vařit, ztlumíme sporák a poodkryjeme pokličku. Pokud vaříme brambory na minimum, měli by být hotové asi za 45 minut. Zda jsou hotové, poznáme napíchnutím brambory na vidličku. Brambora musí z vidličky sklouznout.

Tatarskou omáčku umístíme na talíř vedle masa, nebo přímo na brambory (pokud to tak máme rádi).

Gastronomie pro vlkodlaky

Porce je pro čtyřčlennou smečku.

Připravujete vepřové kotlety jiným způsobem? O své zkušenosti se můžete s námi podělit na našem Facebooku!

Foto: Freeimages.com